Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
Pool A
13 Nov 18 5:30PM St Kevins OC   def by   Deepdene Uniting McCutcheon Oval Official result
13 Nov 18 5:30PM Marcellin OC   def by   Old Carey Cricket Club Marcellin College (Oval 2 - Lyons) Official result
Pool B
13 Nov 18 5:30PM Deepdene Bears   def   Clifton Hill Stradbroke Park (South Oval) Official result
13 Nov 18 5:30PM North Balwyn   def by   Edinburgh Macleay Park (DS Bull Oval) Official result
Pool C
13 Nov 18 5:30PM Canterbury   def by   Boroondara Hislop Park (Centre Oval) Official result
13 Nov 18 5:30PM Bulleen   def   Surrey Hills Koonung Park Sportsfield Official result
Pool D
13 Nov 18 5:30PM Donvale   def by   Mont Albert Donvale Reserve (Oval #1) Official result
13 Nov 18 5:30PM Heathmont   def   Boronia H.E Parker Reserve (Oval 1 - East) Official result
Pool E
13 Nov 18 5:30PM Richmond City   def by   STC South Camberwell Corben Oval Official result
13 Nov 18 5:30PM Burwood   def by   Burwood Uniting Canterbury Cooper Reserve Official result
Pool F
13 Nov 18 5:30PM Ashburton Willows   def by   Toorak-Prahran Ashburton Park Official result
13 Nov 18 5:30PM East Malvern Tooronga   def by   Richmond Union Waverley Oval Official result
Pool G
13 Nov 18 5:30PM Trinity Willison   def   Glen Iris Highfield Park (North Oval) Official result
13 Nov 18 5:30PM Ashwood   def by   Hawthorn Essex Heights Reserve Official result
Pool H
13 Nov 18 5:30PM Mulgrave   def   St. Pauls Mulgrave Reserve (Main Oval - Turf) Official result
13 Nov 18 5:30PM Mazenod OC   def by   Glen Waverley Mazenod College (Mazenod College - Oval #1) Official result
Round 2
Pool A
11 Dec 18 5:30PM Old Carey Cricket Club   def   St Kevins OC Carey Sporting Complex (Gramlick Oval) Official result
11 Dec 18 5:30PM Deepdene Uniting   def by   Marcellin OC Hays Paddock (South Oval) Official result
Pool B
11 Dec 18 5:30PM North Balwyn   def   Deepdene Bears Macleay Park (DS Bull Oval) Official result
11 Dec 18 5:30PM Clifton Hill   def by   Edinburgh Ramsden Street Oval and Pavilion Official result
Pool C
11 Dec 18 5:30PM Surrey Hills   def by   Canterbury Surrey Park (Oval 1 - South West) Official result
11 Dec 18 5:30PM Boroondara   def   Bulleen Hislop Park (Centre Oval) Official result
Pool D
11 Dec 18 5:30PM Boronia   def by   Mont Albert Tormore Reserve Official result
11 Dec 18 5:30PM Donvale   def   Heathmont Donvale Reserve (Oval #1) Official result
Pool E
11 Dec 18 5:30PM Burwood Uniting Canterbury   def   Richmond City Cooper Reserve Official result
11 Dec 18 5:30PM STC South Camberwell   def   Burwood Hartwell Sports Ground (East Oval) Official result
Pool F
11 Dec 18 5:30PM Richmond Union   def by   Ashburton Willows Citizens Park Official result
11 Dec 18 5:30PM Toorak-Prahran   def   East Malvern Tooronga Orrong Park (East Oval) Official result
Pool G
11 Dec 18 5:30PM Hawthorn   def   Glen Iris Willsmere Reserve Official result
11 Dec 18 5:30PM Trinity Willison   def   Ashwood Highfield Park (North Oval) Official result
Pool H
11 Dec 18 5:30PM Glen Waverley   def by   Mulgrave Brentwood Reserve Official result
11 Dec 18 5:30PM St. Pauls   def   Mazenod OC Batesford Reserve Official result
Round 3
Pool A
4 Dec 18 5:30PM St Kevins OC   def by   Marcellin OC Sir Herbert Olney Oval Official result
4 Dec 18 5:30PM Old Carey Cricket Club   def   Deepdene Uniting Carey Sporting Complex (Gramlick Oval) Official result
Pool B
4 Dec 18 5:30PM Deepdene Bears   def by   Edinburgh Stradbroke Park (South Oval) Official result
4 Dec 18 5:30PM Clifton Hill   def by   North Balwyn Ramsden Street Oval and Pavilion Official result
Pool C
4 Dec 18 5:30PM Bulleen   def by   Canterbury Koonung Park Sportsfield Official result
4 Dec 18 5:30PM Surrey Hills   def   Boroondara Surrey Park (Oval 1 - South West) Official result
Pool D
4 Dec 18 5:30PM Mont Albert   def   Heathmont Mont Albert Reserve Official result
4 Dec 18 5:30PM Boronia   def   Donvale Tormore Reserve Official result
Pool E
4 Dec 18 5:30PM Richmond City   def   Burwood Corben Oval Official result
4 Dec 18 5:30PM Burwood Uniting Canterbury   def by   STC South Camberwell Cooper Reserve Official result
Pool F
4 Dec 18 5:30PM Ashburton Willows   def   East Malvern Tooronga Ashburton Park Official result
4 Dec 18 5:30PM Richmond Union   def by   Toorak-Prahran Citizens Park Official result
Pool G
4 Dec 18 5:30PM Ashwood   def by   Glen Iris Essex Heights Reserve Official result
4 Dec 18 5:30PM Hawthorn   def   Trinity Willison Willsmere Reserve Official result
Pool H
4 Dec 18 5:30PM Mulgrave   def by   Mazenod OC Mulgrave Reserve (Main Oval - Turf) Official result
4 Dec 18 5:30PM Glen Waverley   def by   St. Pauls Brentwood Reserve Official result
QUALIFYING FINALS
15 Jan 19 5:30PM Old Carey Cricket Club   def   Canterbury Carey Sporting Complex (Gramlick Oval) Official result
15 Jan 19 5:30PM STC South Camberwell   def   Edinburgh Hartwell Sports Ground (East Oval) Official result
15 Jan 19 5:30PM Toorak-Prahran   def by   St. Pauls Orrong Park (East Oval) Official result
15 Jan 19 5:30PM Hawthorn   def by   Mont Albert Mont Albert Reserve Official result
SEMI FINALS
29 Jan 19 5:30PM Old Carey Cricket Club   def   St. Pauls Carey Sporting Complex (Gramlick Oval) Official result
29 Jan 19 5:30PM STC South Camberwell   def   Mont Albert Hartwell Sports Ground (East Oval) Official result
FINAL
17 Feb 19 3:30PM Old Carey Cricket Club   def by   STC South Camberwell Final result entered, no confirmation

Draw Notes:
Kookaburra is the major sponsor of the ECA providing ball rebates and significant support for a number of programmes.
Fixture Last updated: 30 Jan 19 8:05AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.